Trgovine H&M uvrščamo v kategorijo Oblačila, obutev in šport,kjer lahko najdete podobne ponudnike z modnimi oblačili kot so ABOUT YOU, Blue Tomato, Bonprix, C&A, CCC, Deichmann, Hervis, Intersport, Kik in Lisca.
V Sloveniji imamo 12 trgovin H&M, ki so večinoma razporejene po večjih mestih Slovenije. Glavno mesto Slovenije ima kar štiri trgovine, najdete pa jih lahko tudi v Mariboru, Celju, Novem mestu in Velenju.
H&M je okrajšava za Hennes & Mauritz AB in je uspešno švedsko podjetje z oblačili, modnimi dodatki in dodatki za dom. Leta 2019 je bilo podjetje prisotno v 74 državah in ima več kot 5000 trgovin z 126 000 zaposlenimi. Je drugo najhitreje rastoče podjetje z oblačili, takoj za podjetjem Inditex, ki upravlja uspešno trgovino Zara. Podjetje H&M je leta 1947 ustanovil Erling Persson, ko je na Švedskem odprl prvo trgovino. Trgovina se je takrat imenovala Hennes, kar v švedščini pomeni njeno in je ponujalo le oblačila za ženske. Leta 1964 se je podjetje razširilo tudi na Norveško. Leta 1968 pa je spremenilo ime v Hennes & Mauritz in začelo ponujati tudi oblačila za moške. Danes podjetje vodi ustanoviteljev sin Stefan Persson ter Helena Helmersson.
Kot se za svetovno znanega ponudnika oblačil spodobi, je tudi H&M aktiven na področju zaščite okolja in socialnih projektih. Pri izdelovanju oblačil iščejo nove posebne materiale, ki manj škodijo okolju, ter prav tako namenjajo velik del zaslužka za inovacije na tem področju. Želijo si, da bi bila veriga podjetij s katerimi sodelujejo čimbolj transparentna, ter da bi bili tovarniški delavci pravično plačani za svoje delo.
Zanimiva je njihova akcija recikliranja oblačil, ki omogoča vsaki osebi, da v njihove prodajalne prinese svoja rabljena oblačila. Ta so lahko v različnem stanju, ter tudi drugih blagovnih znamk. H&M ta oblačila nato razdeli v dve kategoriji: v prvi kategoriji so oblačila, ki se jih še vedno lahko uporabi, v drugo kategorijo pa uvrstijo oblačila, ki niso več za uporabo in se lahko reciklirajo. Ta projekt je dejaven že od leta 2013, vsakemu darovalcu oblačil pa podarijo tudi majhen zahvalni kupon, ki ga lahko izkoristijo ob naslednjem nakupu.
V nekaterih državah H&M ponuja tudi najem oblačil za samo določen čas, npr. en večer. Po dosedanjih informacijah v Sloveniji ta možnost še ni na voljo, vendar vam svetujemo, da se glede tega pozanimate v sami trgovini.
H&M online, oziroma spletna stran trgovine hm.com, je dobila veliko obiskovalcev še zlasti v času korona virusa, ko je večino nakupov potekalo online, oz. preko spletne trgovine. Spletna stran žal ni na voljo v slovenščini, je pa mogoče narediti nakup v Sloveniji tudi preko nje. Online hm ponudbo je tako malo težje pregledati, če ne govorite angleško.